X
تبلیغات
فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی ارومیه - IT

فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی ارومیه

ورودی های 88 فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی ارومیه

100 سایتی که باید قبل از مرگ ببینید

تو اینترنت به یه عنوان جالب برخوردم:100 سایتی که باید قبل ازمرگ ببینید،قبلا شنیده بودم 100 کتابی که باید قبل ازمرگ بخوانید ولی این یکی به نظرم جالب تر اومد. حالا هم چند تایی شون رو تو وبلاگ می ذارم دیدنشون خالی از لطف نیست.

Shape the Hive

این سایت شبیه یک کندوی بسیار بزرگ عسل است که از خانه های کوچک چند ضلعی تشکیل شده و درون این خانه ها عکس و یا ویدویی است که کاربران به اشتراک گذاشته اند، به هر خانه می توان رای داد و یا آن را به اشتراک گذاشت، با سر گشیدن به خانه های مختلف این کندو می توانید تصاویر و ویدیوی های جالبی را مشاهده کنید همچنین می توانید یک قسمت از این کندو را با ویدیو و یا تصویر خود پر کنید.

Hotel 626


این سایت شبیه بازی های ماجرایی ترسناک است که در آن تلاش می کنید تا از یک هتل شبح زده فرار کنید در این راه باید سعی و تلاش بسیار کنید تا ناگهان تلاش تان به مرگ منجر نشود. این بازی معمایی، شبیه بازی های ماجرایی که می شناسید نیست اما بازی بسیار شگفت انگیز است و در آن از ابزارهایی همچون وب کم، میکروفن و یا حتی تلفن همراه شما استفاده خواهد شد.

بخاطر داشته باشید که فقط در شب می توانید این بازی را انجام دهید یعنی 6 بعد از ظهر تا 6 صبح، اگر می ترسید که در شب بازی کنید پس ساعت کامپیوتر را تغییر دهید!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم فروردین 1390ساعت 21:10  توسط naime-alipour  | 

گوگل الگوریتم جدیدی را در جست‌و‌جوی اینترنتی به کار گرفت

گوگل فرمول جست‌و‌جوی اینترنتی خود را تغییر داد تا سایت‌های ضعیف و پیش پا افتاده را پایین‌تر از سایت‌های معتبر و بزرگ در نتایج جست‌و‌جو ایندکس کند.

غول اینترنتی هفته گذشته از تغییر فرمول جست‌و‌جوی خود برای ایندکس کردن وب‌سایت‌ها خبر داد. بر این اساس گوگل سایت‌هایی كه خود تولیدکننده محتوای هستند را ارزشمند و باکیفیت مي‌داند و آنها را زودتر از سایت‌هایی ایندکس مي‌کند که بیشتر محتوای خود را از پایگاه‌های اینترنتی دیگر کپی مي‌کنند یا با استفاده از کلک‌های مختلف سایت خود را بالاتر از سایت‌های معتبر ایندکس مي‌کنند.

به گفته گوگل، این تغییرات بسیار جزیی و نامحسوس است و خیلی از کاربران متوجه آن نمی شوند. الگوریتم جست‌و‌جوی جدید گوگل تنها 8/11 درصد جست‌و‌جوهای اینترنتی این وب‌سایت در آمریکا را شامل مي‌شود یا به عبارت دیگر از هر 8 جست‌و‌جوی، یکی تحت تاثیر فرمول جست‌و‌جوی جدید گوگل قرار خواهد گرفت. برای مثال وب‌سایت‌هایی که خود گزارش، تحلیل و خبر تولید مي‌کنند بالاتر از وب‌سایت‌های دیگر به نمایش درخواهند آمد.

در حالی که الگوریتم جدید گوگل برای جست‌و‌جوی وب فعلا در آمریکا به کار گرفته شده است، این قابلیت به زودی کاربران تمام جهان را دربر خواهد گرفت. به گفته مهندسان گوگل، این شرکت هر سال صدها بار فرمول جست‌و‌جوی خود را تغییر مي‌دهد و دستکاری مي‌کند، اما این تغییر جدید نقطه عطفی در فناوری جست‌و‌جوی گوگل است.

مت کافس،  مهندس ارشد جست‌و‌جوی گوگل در نوشته ای در وبلاگ خود اعلام کرد: تکیه گوگل بر محتوای معتبر و باکیفیتی است که در سایت‌های درجه یک سراسر جهان تولید مي‌شود و ما وظیفه داریم این اکوسیستم اطلاعاتی سالم را گسترش دهیم. بنابراین وب‌سایت‌های باکیفیت باید بیشتر از سایت‌های دیگر به چشم بیایند و دیده شوند و الگوریتم جدید جست‌و‌جوی گوگل این امکان را برای آنها فراهم مي‌کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم اسفند 1389ساعت 19:13  توسط naime-alipour  | 

پردرآمدترین مشاغل آی تی

هر یک از ما حداقل یک بار صفحه نیازمندی شغلی روزنامه‌ها یا سایت‌های اینترنتی را ورق زده‌ایم و در آن با انواع و اقسام شغل‌‌ها روبه‌رو شده‌ایم.
انگار شغل‌های درج شده در این صفحات هم با گذر زمان و پیشرفت فناوری دچار تغییر و تحولات شده‌اند. به عنوان مثال اگر تا چند سال پیش یک شرکت، سازمان و… به دنبال شخصی بود که حداقل آشنایی ابتدایی با کامپیوتر را داشته باشد، اما حالا همان سازمان‌ها و شرکت‌ها به دنبال اشخاصی هستند که با پیکربندی ویندوز ویستا آشنایی داشته باشد و بتواند بدون مشکل این سیستم را راه‌اندازی کند.
شاید دیگر حرف کلیشه‌ای باشد اما این تغییر و تحولات شغلی هم به واسطه پیشرفت فناوری اطلاعات و ابزارهای تکنولوژیکی است. گزارش‌ها و آمار‌های منتشر شده از سوی ارگان‌های مختلف نشان می‌دهد که پیشرفت سریع در این بخش باعث ظهور صنایع و مشاغل پردرآمد جدیدی شده است که تا یک دهه پیش نامی‌از این مشاغل نبوده است.پرطرفدار‌ترین مشاغل و بالاترین درآمد آی‌تی


فناوری اطلاعات به عنوان یک صنعت نوظهور و البته پررونق در سال‌های اخیر به تدریج به یکی از ماشین‌های استخدامی‌ بازار کار و اشتغال تبدیل شده است. تجارت‌های مختلف وابسته به این صنعت هم سهم قابل توجهی از جذب نیروی کار را در سال‌های اخیر به خودشان اختصاص داده اند. تمایل افراد به تحصیل در رشته‌های تخصصی مرتبط با این صنعت و به دنبال آن افزایش چشمگیر تعداد فارغ التحصیلان این رشته‌ها نشان از رونق بازار کار در صنعت آی‌تی دارد. به این‌ترتیب است که حتی رکود و بحران اقتصادی اخیر هم نتوانست چندان فشاری را بر این صنعت تحمیل کند تا آی‌تی به عنوان اولین صنعت رو به بهبود و نجات از این بحران در جهان مطرح شود. این روند گویا آنقدر امیدوار کننده است که می‌تواند نوید اتفاقات خوب آینده را در این حوزه بدهد.

براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط موسساتی همچون گارتنر در سال ۲۰۰۹، متخصصان فناوری که دنبال فرصت شغلی جدید هستند، باید توجه داشته باشند که در سال ۲۰۱۰ وضعیت اشتغالزایی در صنعت فناوری ارتباطات و اطلاعات بهبود یافته و نرخ بیکاری در این حوزه نسبت به سال قبل کمتر شده است. وضعیت موجود در سال ۲۰۱۰ نشان داد که این پیش‌بینی‌ها کاملا درست بوده است؛ چرا که در سال جاری میلادی شاهد کاهش اخراج کارمندان از شرکت‌های بزرگ و افزایش اشتغالزایی در زمینه آی سی تی بودیم و کارشناسان بر پایه یک بررسی جدید اعلام کردند که در این صنعت، به مهارت سیستم‌های مجازی‌سازی، فناوری‌های مبتنی بر اینترنت، امنیت شبکه و مهارت سیستم‌های رایانه ای اجتماعی بیش از دیگر مهارت‌ها نیاز است و افرادی که تخصص‌های یاد شده را دارند، سریع‌تر جذب شرکت‌ها و سازمان‌های مربوطه می‌شوند. با وجود اینکه صنعت جهانی آی تی شاهد کاهش اثرات ناشی از بحران اقتصادی است، اما این روند تضمینی بر اشتغالزایی کلیه متخصصان این صنعت محسوب نمی‌شود.

براساس بررسی‌های انجام شده ۱۰ عنوان شغلی که در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در سال ۲۰۱۰ به عنوان برترین مشاغل شغلی محسوب می‌شدند و بیشترین نیاز برای آنها احساس می‌شود که عبارتند از: متخصص امینت، مدیریت سیستم‌های مجازی، مدیریت ابزار، مهندس شبکه، متخصص سیستم‌های باز، مدیر پشتیبانی خدمات، مدیریت سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات پزشکی، متخصص منابع، مدیر فهرست کردن خدمات و مهندس فرآیند بازرگانی.

اما در میان این مشاغل برتر، لیست پردرآمدترین مشاغل آی‌تی بیشتر از برترین شغل‌های حوزه آی‌تی خودنمایی می‌کند. براساس بررسی‌‌ها و آمار‌های ارائه شده توسط Tech Republice می‌توان با بیست شغل پردرآمد کارمندان و شاغلان بخش‌های آی‌تی آشنا شد. در این لیست، می‌توان نام ده شغل پر درآمد را دید که در میان برترین مشاغل آی‌تی سال ۲۰۱۰ نیز دیده شده‌اند.

در این لیست اولین شغل پر درآمد به مدیر اجرایی آی‌تی اختصاص دارد که حقوق سالانه معادل ۱۲۷ هزار و ۷۳دلار دریافت می‌کند. آی‌تی ارشیتکت یا طراح آی‌تی با حقوق سالانه ۱۰۲ هزار و ۸۹۴ دلار در جایگاه دوم قرار دارد. رتبه سوم این رده بندی به رییس یا سرپرست بخش آی‌تی با حقوق سالانه ۱۰۰ هزار و ۷۵۷ دلار اختصاص یافته است.

مدیر پروژه‌های آی‌تی هم که طی یکی دو سال اخیر با استقبال خوبی از طرف افراد مختلف روبه‌رو شده با حقوق سالانه ۹۴ هزار و۴۵۷ دلار در جایگاه چهارم پردرآمدترین مشاغل آی‌تی قرار گرفته است. شغل‌هایی همچون مدیریت آی‌تی، مشاور آی‌تی و متخصص امنیت نیز به‌ترتیب با درآمد سالانه ۸۷ هزار و ۹۳۴‌، ۸۷ هزار و ۷۳۹ و ۸۷ هزار و ۴۰۸ دلار در رده‌های پنجم تا هفتم این لیست قرار گرفته‌اند. همچنین جایگاه هشتم تا دهم این لیست به مشاغلی به نام‌های مهندس سیستم‌ با حقوق ۸۵هزار و ۳۲دلار‌، مهندس با حقوق ۸۴ هزار ۴۴۶ و مدیر اطلاعات داده‌ها با حقوق ۸۳ هزار و ۲۵۶ دلار اختصاص یافته است. همچنین شرکت Tech Republice رده‌بندی پردرآمد‌ترین مشاغل آی‌تی را بر اساس مدارک معتبر شرکت‌هایی همچون سیسکو، مایکروسافت، لینوکس و… نیز انجام داده است.

آنچه از این ۲۰ مدرک پردر آمد حوزه آی‌تی استنباط می‌شود این است که مدارک شرکت‌های سیسکو و مایکروسافت از بیشترین استقبال و بیشترین درآمدر برخوردار هستند. اولین مدرک پر درآمد به six Sigma با در آمد سالانه ۱۱۱ هزار و ۹۰۸ دلار اختصاص یافته است‌. دومین مدرک پردر آمد (Project )ا PMP Management profssional است که دارندگان این مدرک می‌توانند در آمدی برابر ۱۰۴ هزار و ۲۵۳دلار در سال داشته باشند. مدارک ITIL‌ هم با درآمد سالانه ۱۰۲ هزار و ۱۲۸ دلار و ۱۰۱هزار و ۱۸۵دلار رتبه سوم و چهارم را به خود اختصاص داده‌اند. رتبه پنجم تا هفتم این لیست جایگاه مدراک سیسکو با عنوان‌های CCP با حقوق سالانه ۹۹هزار و ۹۲۸ دلار، CCDA‌با حقوق سالانه ۹۳ هزار و ۹۵۳ دلار و CCNP با حقوق سالانه ۸۹هزار و ۸۶۴ دلار است. همچنین رتبه هشتم و نهم نیز به مدارک شرکت مایکروسافت با عنوان‌های MCSE و MCTTP اختصاص یافته که درآمد این مدارک به‌ترتیب ۸۶هزار ۴۵۴ دلار و ۸۲ هزار و ۴۴ دلار است. مدرکCCNA شرکت سیسکو هم با درآمد ۷۹هزار و ۶۹۵ دلار در رتبه دهم قرار گرفته است‌.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم آذر 1389ساعت 21:39  توسط naime-alipour  | 

رازهای گوگل (خیلی جالب)


Google Secret- رازهای گوگل

خوب کافی است وارد صفحه اصلی گوگل شوید .

سپس در کادر جستجو نام Google را به صورت معکوس بنویسید (یعنی تایپ کنید: elgoog ) و سپس بر روی دکمه I’m Feeling Lucky کلیک کنید .

چه می بینید ؟

برای تجربه رازهای دیگر گوگل می تونید عباراتی که در ادامه متن ذکر شده است را در کادر جستجوی گوگل وارد کرده و سپس همانند مثال بالا بر روی کلید I’m Feeling Lucky کلیک کنید تا نتیجه نهایی را مشاهده کنید .

Google linux ترکیب لوگوی گوگل با لوگوی لینوکس

Google Windows ترکیب لوگوی گوگل با wallpaper پیش فرض ویندوز ایکس پی

Google BSD ترکیب لوگوی گوگل با لوگوی سیستم عامل یونیکس

Google gizoogle مترجم آنلاین صفحات وب !

Googoth مشاهده گوگل وحشی !

Easter Google عید پاک در گوگل !

Google my way ساخت یک موتور جستجو با استفاده از امکانات گوگل با نام شما که شبیه لوگوی گوگل خواهد بود !

Google cheese مشاهده کره ماه در گوگل (کافی است در این صفحه Zoom‌ کنید تا به تصویر پنیر برسید ! )

Google 133t مشاهده گوگل به زبان هکرها !

Google moms صفحه مخصوص اکرام مادران توسط گوگل !

Google heart page مشاهده صفحه عاشقانه گوگل !

Google holiday مشاهده تمامی لوگوهای ساخته شده گوگل تا به امروز !


+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت 23:5  توسط peyman Abbaspoor  | 

معرفی رشته فناوری اطلاعات

درپست قبلی به معرفی رشته آی تی پرداختیم ودرآخر مسائل ومشکلات آن را بیان کردیم ولی باید به این نکته توجه داشت که هدف از بیان این مشکلات شناسایی وحل آن می باشد.(  به اون همکلاسی عزیزمون میگم که ناامید شدند).

یک نکته هم برای امیدواری بگم که باتوجه به این که رشته ما پتانسیل بالایی برای ایده های نو و کارآفرینانه داره ،باکمی خلاقیت خودمون می تونیم کار آفرین باشیم واین یعنی هیچ نگرانی از بابت آینده شغلی رشته فناوری اطلاعات وجود ندارد.


تفاوت‌ رشته نرم‌افزاری با فناوری اطلاعات

به‌طور کلی ارتباط میان فناوری اطلاعات و نرم‌افزار مانند رابطه پزشک متخصص و دکتر داروساز است، به این مفهوم که پزشک صرفا به تجویز دارو و داروساز به ساخت دارو می‌پردازد.

کوپایی، استاد دانشگاه علمی–کاربردی در مورد تفاوت‌های میان نرم‌افزار و فناوری اطلاعات می‌گوید: مهندسی نرم‌افزار به‌صورت ریشه‌ای و بنیادین ضمن استفاده از پایه ریاضی و با عمق قابل توجه موضوعات را مورد توجه قرار می‌دهد، در حالی که مهندسی فناوری اطلاعات بیشتر جنبه‌های تکنولوژیک و کاربردی نرم‌افزار را بررسی می‌کند.

وی می‌افزاید: مهندس نرم‌افزار به ارایه راه‌حل برای حل مسایل پیچیده سازمانی می‌پردازد، در حالی که مهندس IT پیاده‌سازی راه‌حل‌ها با استفاده از تکنیک را بر عهده می‌گیرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم مرداد 1389ساعت 23:4  توسط naime-alipour  | 

معرفی رشته فناوری اطلاعات

معرفی رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) (کارشناسی)

این پست را به معرفی  رشته فناوری اطلاعات درمقطع کارشناسی ارشد اختصاص دادم که می تونه برای کسایی که علاقه دارند راجع به این رشته بیشتر بدونن مفید باشه. برای خودماهم که در این رشته تحصیل می کنیم جزئیات بیشتری در رابطه با محتوای رشته در دانشگاه های خارجی وچه در دانشگاه های مختلف داخل کشور وهمچنین آینده شغلی رشته ی آی تی ممطرح کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست.

رشته مهندسی فناوری اطلاعات، زیرمجموعه گروه فنی در دانشگاه محسوب می‌شود. این رشته دانشی را به مخاطب منتقل می‌کند که طی آن روش‌های جمع‌آوری اطلاعات، استفاده و انتقال آن میسر شود.

مطالعه، طراحی، ساخت، راه‌اندازی، نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، جمع‌آوری، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی و انتقال اطلاعات مهم‌ترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می‌کند. مهم‌ترین توانمندی دانش‌آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره‌برداری به‌موقع از اطلاعات است. هسته اصلی این رشته را مهندسی کامپیوتر به‌ویژه گرایش نرم‌افزار تشکیل می‌دهد.

در عصری که به‌سر می‌بریم فناوری اطلاعات یکی از عمده‌ترین محورهای تحول و توسعه در دنیا محسوب می‌شود. امروزه دستاوردهای ناشی از فناوری اطلاعات چنان با زندگی مردم تلفیق شده است که توقف در مسیر آن باعث ایجاد اختلال در جامعه و حتی رفاه و آسایش مردم می‌شود. از این‌رو بسیاری از کشورها جهت عمومیت بخشیدن به استفاده از فناوری اطلاعات دست به اقدامات خرد و کلانی زده‌اند که آموزش آکادمیک فناوری اطلاعات یکی از این موارد است.

در کشور ما نیز در راستای ایجاد تغییرات بنیادین و منطقی و دستیابی به نیروهای متخصص و کارآمد رشته فناوری اطلاعات به‌صورت متمرکز و غیرمتمرکز در مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه‌ها ارایه می‌شود. در واقع می‌توان گفت ورود رشته IT به مجموع رشته‌های ارایه شده در دانشگاه‌های کشور به ابتدای سال ۱۳۸۰ و هم‌زمان با اوج گرفتن مباحث مربوط به فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی در ایران بازمی‌گردد. اما در سال ۱۳۸۱ بود که رشته مهندسی فناوری اطلاعات به‌طور رسمی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت. به گونه‌ای که رشته مهندسی فناوری اطلاعات در پایه لیسانس به‌طور هم‌زمان در سه دانشگاه علم و صنعت، امیرکبیر و شیراز تدریس شد. از آن پس تاکنون رشته IT در مقاطع تحصیلی مختلف و توسط دانشگاه دولتی و غیردولتی به متقاضیان یادگیری این علم آموزش داده می‌شود و علی‌رغم نوپایی خود از طرفداران قابل توجهی برخوردار است. لذا آنچه در این گزارش مورد بررسی قرار می‌گیرد آشنایی با رشته مهندسی فناوری اطلاعات، پرداختن به چگونگی امکانات لازم و نقاط ضعف و چالش‌های موجود در مسیر ارایه این رشته است.

ماهیت رشته فناوری اطلاعات

پیش از هر چیز بهتر است ابتدا به ماهیت رشته فناوری اطلاعات در ایران بپردازیم. رشته IT در ایران ماهیتی میان‌رشته‌ای دارد. به این مفهوم که رشته‌ای خالص نیست و از تلفیق رشته‌هایی نظیر مدیریت، مهندسی صنایع، مهندسی الکترونیک و مهندسی کامپیوتر به‌ویژه نرم‌افزار به‌وجود آمده است.

ماهیت میان‌رشته‌ای فناوری اطلاعات باعث شده است هم‌اکنون دانشگاه‌های مختلفی چون تربیت‌مدرس، خواجه‌نصیر، تهران، امیرکبیر، شریف و علم و صنعت در مقطع کارشناسی ارشد، برخی دانشکده‌های فنی دانشگاه آزاد و سراسری در مقطع کارشناسی و دانشگاه‌های علمی–کاربردی و پودمانی در مقطع کاردانی به ارایه این رشته بپردازند.

بر اساس این گزارش رشته فناوری اطلاعات در دوره کاردانی بیشتر به ارایه کردن مسایل مربوط به وب می‌پردازد. در دوره کارشناسی نیز متقاضیان را با عملیات شبکه و امور اجرا کردن آن در سازمان‌ها آشنا می‌کند و در پایان این دوره، اندک‌اندک وارد مباحث مدیریت پروژه می‌شود. البته قابل ذکر است کارشناسی ارشد IT دارای گرایش‌های عمده‌ای نظیر تجارت الکترونیکی، سیستم‌های چندرسانه‌ای، مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی، امنیت اطلاعات، شبکه‌های کامپیوتری و مهندسی فناوری اطلاعات است که برخی از این گرایش‌ها در دانشگاه‌های ایران ارایه می‌شود.

در دوره کارشناسی ارشد نیز ضمن تکمیل مدیریت پروژه به ارایه راه‌حل‌های مناسب برای مسایل پیچیده سازمانی می‌پردازد. هرچند مقطع دکترای فناوری اطلاعات در ایران ارایه نمی‌شود، اما انجام امور تحقیقاتی و دستیابی به نظریه‌های جدید از محورهای اصلی در این مقطع محسوب می‌شود.

ادامه دارد...
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم مرداد 1389ساعت 22:59  توسط naime-alipour  | 

RSS چیست؟


RSS ساده ترین راه دسترسی به اخبار است . بیشتر وب سایت های بزرگ از این روش برای ارسال خبر و لینک به کاربران خود استفاده می‌کنند. وب سایت تامین کننده خبر ، لینک خبر مورد نظر و شرح کوتاهی از آن را توسط یک فایل XML روی وب سایت خود قرار می‌دهد. کاربران توسط برنامه ‌های خبرخوان یا با استفاده از صفحات وب این اخبار را می‌بینند و می‌توانند به استفاده از لینک خبر به منبع اصلی آن خبر دسترسی پیدا کنند.

البته خبرنامه وبلاگ هم یه جورایی این نقش رو برای کاربران ایفا می‌کنه ، منتها از طریق خدمات پست الکترونیک و ایمیل !


با توجه به اهمیت اطلاع رسانی و سرعت دریافت اطلاعات در جهان امروز و همچنین درصد رو به رشد ساعات Online بودن کاربران ( که ظاهراً رفته به رفته به 24 ساعت در شبانه روز نزدیک می‌شود ! ) لزوم دسترسی آسان به تغییرات سایتها و یا اخبار بسیار مهم به نظر می‌رسد. لذا بر آن شدیم تا یکی از خدمات کاربردی در اینترنت را در وبلاگ قرار دهیم .

RSS چیه ؟

RSS مخفف عبارت (Really Simple Syndication) یا به قولی (Rich Site Summary) می‌باشد که در اکثر سایتها به شکل نشانه ای است که در پنل وبلاگ می‌بینید .

RSS نوعی از سند XML می‌باشد که برای به اشتراک گذاشتن یا استفاده از عنوان‌های خبری جدید یا تیترهای یک سایت طراحی شده است. اولین بار شرکت Netscape ( خدا بیامرزه مرورگرشو، خیلی خوب بود ! ) در سال 1997 از RSS برای کم کردن ترافیک سایت و نشان دادن خلاصه خبرهای جدید استفاده کرد و پس از مدتی استفاده از آن عمومی شد. این سیستم توسط  Winer Dave طراحی شد و علاوه بر شرکت NetScape شرکت O’Reilly از این طرح استقبال و حمایت کرد.

از مزایای سیستم فوق این است که دیگر نیازی نیست که کاربران هر روز به سایت مراجعه و با دیدن تمامی قسمتها به بروز رسانی آن پی ببرند بلکه با واسط RSS می توانند موارد اضافه شده به سایت را مشاهده و به قسمت مورد نظر مراجعه کنند .دراواخرسال1999 میلادی با 0.9 RSS ارائه  شد و پس از مدتی با کناره گیری Net Scape از بخش تجاری ، شرکت Userland که محصولات وبلاگ نویسی را کسترش می‌داد توسعه آن را به عهده گرفت  و ویرایش 0.91 RSS را تولید کرد سپس ویرایش‌های V 0.93 , V 0.92 و V 0.94 را تهیه کرد و اخیرا ویرایش‌های RSS 1.0 و RSS 2.0 را ارائه کرده است .

RSS نسخه 1 بدلیل استفاده از استاندارد RDF پیچیده تر و سخت تر از نسخ دیگر است . امروزه از RSS نسخه 2 در سایتها استفاده می‌شود که قوی‌تر و کم عیب تر از نسخ قبلی می‌باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم خرداد 1389ساعت 17:42  توسط naime-alipour  | 

مفهوم پیغام های خطا در مودم


600. اگر سيستم در حال شماره گيري باشد و دوباره شماره گيري نماييد اين خطا نمايش داده مي شود .
601 . راه انداز Port بي اعتبار مي باشد .
602 . Port هم اكنون باز مي باشد براي بسته شدن آن بايد كامپيوتر را مجددا راه اندازي نمود.
603 . بافر شماره گيري بيش از حد كوچك است .
604 . اطلاعات نادرستي مشخص شده است .
605 . نمي تواند اطلاعات Port را تعيين كند .
606 . Port شناسايي نمي شود .
607 . ثبت وقايع مربوط به مودم بي اعتبار مي باشد .
608 . راه انداز مودم نصب نشده است .
609 . نوع راه انداز مودم شناسايي نشده است .
610 . بافر ندارد .
611 اطلاعات مسير يابي غير قابل دسترس مي باشد .
612 . مسير درست را نمي تواند پيدا نمايد .
613 . فشرده سازي بي اعتباري انتخاب شده است .
614 . سرريزي بافر .
615 . Port پيدا نشده است . 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم خرداد 1389ساعت 21:26  توسط naime-alipour  | 

27 اردیبهشت روز جهانی مخابرات وجامعه اطلاعاتی

      شهر بهتر                                        زندگی بهتر

                       بافناوری اطلاعات

پيام دبير كل اتحاديه جهاني مخابرات به مناسبت روز جهاني مخابرات

به گزارش روابط عمومي مركز تحقيقات مخابرات ايران، بنا بر اعلام سايت رسمي اتحاديه جهاني مخابرات، دكتر حمدون توره در ابتداي اين پيام ضمن اظهار خوشوقتي از مديريت چنين سازماني كه عهده‌دار پيشگامي در زمينه بهره‌مندي از مزياي مخابراتي است؛ اين اتحاديه را به ارتقاء آگاهي از نقش تكنولوژي‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي در افزايش فرصت‌ها براي زندگي بهتر در درازمدت، توسعه پايدار و به حداقل رساندن آسيب‌ها در جوامع آسيب‌پذير متعهد دانسته است.

در متن اين اطلاعيه آمده است: در فضاي زندگي امروزي تكنولوژي‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي به طور فزاينده‌اي در حال شكل دهي الگوهاي جديد زندگي فردي و رفتاري و كمك به رشد تجارت، بهبود روش‌هاي حكومت، ارتقاء خدمات شهري و تنوع سرگرمي‌ها همراه با توسعه سريع و غير قابل تصور ارتباطات از طريق دو شكل ثابت و سيار هستند. به همين دليل شوراي سياستگذاري ITU با توجه به چنين واقعيتهايي بر آن شد تا نام سال جاري روز جهاني مخابرات را "شهر بهتر، زندگي بهتر با تكنولوژي‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي " انتخاب نمايد.
تكنولوژي‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي به عنوان ابزار سودمند و راه‌حل‌هاي نهايي براي برخورد و مديريت بسياري از مشكلات پيش روي زندگي امروز شهري كه از زماني شروع به جذب مهاجران فراوان كرده‌اند؛ بسيار مفيد واقع شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1389ساعت 12:11  توسط naime-alipour  | 

جدیدترین گزارش مجمع جهانی‌اقتصاد از وضعیت صنعت IT

جهان روزبه‌روز بیشتر به سمت استفاده از فن‌آوری‌های مدرن و ارتباطات گسترده پیش‌ می‌رود.


در این میان، اما اینترنت به عنوان شاه‌کلید ورود به دنیای‌مدرن و دیجیتالی امروز محسوب می‌شود.
در حقیقت توسعه ارتباطات در فضای سایبر در سال‌های اخیر بخش قابل‌توجهی از نقل و انتقالات اقتصادی و معاملات بازرگانی را به خودش اختصاص داده است.
درست به همین دلیل هم هست که مجمع جهانی اقتصاد هر سال گزارشی از جدیدترین مطالعات خود را درباره رشد صنعت IT و اقتصاد آن منتشر می‌کند.
این مجمع، اقتصاد محیط تجاری و نظارت قانونی در کشورهای موردمطالعه و آمادگی اشخاص، شرکت‌ها و دولت برای بهره‌برداری از فرصت‌ها و استفاده فعلی از جدیدترین ابزارهای IT را در تهیه گزارش سالانه خود مورد بررسی قرار داده است.
در حقیقت هدف از گزارش‌های سالانه مجمع جهانی اقتصاد، برآورد تاثیر ICT بر توسعه و رقابت‌پذیری کشورها است.
امسال هم این مجمع 127 کشور مختلف دنیا را براساس شاخص‌هایی مانند آمادگی شبکه‌ای، فضای بازار، زیرساخت، سیاسی و مقرراتی و میزان استفاده از ICT در سطوح فردی، تجاری دولتی مورد بررسی خود قرار داده است. با این همه از آنجا که دسترسی به اینترنت به عنوان سریع‌ترین و گسترده‌ترین ابزار ارتباطی در سطح جهان و یکی از مهم‌ترین عوامل در توسعه و رشد هر کشور است، گزارش امسال مجمع جهانی اقتصاد با تمرکز بیشتر روی نقش آمادگی شبکه‌ای تهیه و تنظیم شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389ساعت 21:59  توسط naime-alipour  | 

وزن اینترنت چه قدر است؟

كليد حل معماي وزن اينترنت در فهم فرآيند اساسي كه تمام اين اطلاعات از مجراي آن عبور مي‌كند، قرار دارد؛ خواه درباره‌ ايميلي كه از آن طرف خيابان فرستاده شده است بحث كنيد، يا از تصويري كه از يك web cam از آن سوي دنيا ارسال شده است. وزن اينترنت چقدر است؟همشهري آنلايناطلاعات چقدر وزن دارد؟ بيشتر افراد مي‌دانند كه كامپيوتر در بردارنده تمام انواع اطلاعات است، از‌ ايميل و اسناد گرفته تا ويدئوكليپ، صفحات وب و هر چيز ديگر. همه اين اطلاعات به صورت رشته‌اي از ارقام باينري (صفر و يك) نشان داده مي‌شود. اين ارقام نه تنها ماهيت رياضي دارند، بلكه چيزهاي ملموسي نيز هستند. آن‌ها به صورت ولتاژ در مدارهاي الكترونيكي قرار دارند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه دوازدهم اردیبهشت 1389ساعت 20:2  توسط peyman Abbaspoor  |